Kurz dýchání

Kurz nácvik bráničního dýchání

Doporučení odesílajícího lékaře na kurz bráničního dýchání     (PDF fyzio doporučení ke stažení)

Gastroenterologie MUDr. Petr Brandtl s.r.o., OR spisová zn. C204233 vedená u Městského soudu v Praze
Ohmova 271/2

10900 Praha 10 Petrovice

Kontakt:

Zašlete SMS na 606 252 650 s textem: Prosím o objednání na kurz dýchání. Zavoláme Vám zpět. POZOR tento telefon slouží pouze pro objednání na fyzioterapii, nelze se zde objednat na gastroenterologii.

Provádíme:
Nácvik bráničního dýchání

Pojišťovny:
naše ordinace nemá na nácvik bráničního dýchání smlouvy s žádnou zdravotní pojišťovnou. Smlouvy se všemi zdravotními pojišťovnami máme pro odbornost gastroenterologie.

Cena:
Nácvik bráničního dýchání sestává z pěti individuálních lekcí. Celková cena je 3550 Kč. V ceně kurzu je měření síly dýchacích svalů přístrojem Micro RPM na začátku a konci kurzu a k tomu dva jednorázové mikrobiální filtry, dále je v ceně kurzu kvůli výskytu COVID-19 na každou lekci mikrobiální filtr a sada čistících tablet pro celý kurz.  Dále je třeba ke kurzu zakoupit speciální pomůcku-respirační nádechový trenažer, který se stává Vaším vlastnictvím a se kterým cvičíte též doma. Můžete ho zakoupit přímo zde nebo kdekoli v prodejnách zdravotnických potřeb (cena 1000 Kč). U některých diagnóz (kromě RCHJ) je trenažer hrazen zdravotní pojišťovnou. Kontaktujte svého ošetřujícího specialistu.

Průběh kurzu:
Kurz sestává z pěti individuálních lekcí. Na první lekci dojde ke vstupnímu vyšetření a základnímu seznámení s metodou a prvním nácvikem vlastního bráničního dýchání. V dalších čtyřech lekcích dochází k zafixování správného dechového stereotypu a navyšování dechového odporu na trenažeru a tím k posilování dechových svalů včetně bránice.

Kurz probíhá vždy v pondělí nebo ve čtvrtek v délce trvání půl hodiny v době mezi 16,45 až 18,45 hodin. Na první lekci se prosím dostavte o 10 minut dříve, děkujeme.

Fyzioterapeuti/tky:
s osvědčením MZ pro výkon zdravotnického povolání bez odborného dohledu
Odborný zástupce Mgr.. Markéta Mikulášová,
Dávid Obr dipl.f.

Absolvované speciální kurzy:
Mgr. Petr Bitnar (v současné době pracuje jako odborný asistent na klinice rehabilitace a tělovýchovného lékařství ve FN Motol pod vedením prof. Pavla Koláře a jako vysokoškolský pedagog na 2. lékařské fakultě FN Motol) Terapie gastroesofageálního refluxu.
Mgr. Kateřina Neumannová, Ph.D. (odborná asistentka Katedry fyzioterapie FTK UP Olomouc) Fyzioterapie u poruch dýchání, jehož součástí je terapie poruch dýchání ve spojení s gastroezofageálním refluxem

Doporučení lékaře:
Pokud nejste pacienti naší gastroenterologické ambulance, je třeba ke vstupu do kurzu doporučení Vašeho ošetřujícího lékaře, jehož text je na této stránce nahoře. Jednou z podmínek ke vstupu do kurzu je brániční kýla maximálně 3 cm.